احساسات نامحسوس
من به یک احساس خالی دلخوشم ... من به گل های خیالی دلخوشم
درباره وبلاگ


بنده شخصی مقید به اصول و مبانی شرع مقدس اسلام و درون گرا و ماخوذ به حیا هستم و سعادت دنیا و آخرت را در داشتن روابط اجتماعی صحیح و سالم می دانم و ارتباط دیجیتالی هم یکی از همین روابط است و ارتباط در فضای مجازی را انتخاب کردم برای پیدا کردن دوستان جدید و از دست ندادن دوستان قدیم.
بسم الله!

مدیر وبلاگ : داود نوروزی
نویسندگان
نظرسنجی
چگونه به وبلاگ احساسات نامحسوس رسیدید؟

برخی شرایط انتخاب شوندگان از منظر دینی:
1- شایستگی
پیامبر اکرم ص می فرماید: «من تقدَّم علی قوم من المسلمین و هو یری أنّ فیهم مَن هو أفضل منه، فقد خان الله و رسوله و المسلمین.»
ترجمه: هر کس خود را بر جمعی از مسلمین جلو بیندازد، در حالی که می داند، فردی شایسته تر از او در میان آنان است، به خدا و پیامبرش و مسلمین خیانت کرده است.
مبانی دین مبین اسلام بر این اصل استوار شده که انسانها در تمام مراحل زندگی در برابر اعمال خود مسئول هستند. آدمی اگر برای انجام امری که توانایی آن را دارد، پیشقدم نشود و خود را به بی تفاوتی زده یا سهل انگاری کند، در پیشگاه خداوند مسئول است، همچنین اگر صلاحیت و توانایی انجام آن را نداشت، ولی هوای نفس او را به این امر واداشت و وارد میدان رقابت گردید و حق خدمت و مسئولیت را از افراد توانا و شایسته غصب کرد و سرانجام از جایگاه مدیریّتی و یا مسئولیّتی برخوردار شد، نزد خداوند و پیامبرش و همه ی مسلمانان مسئول خواهد بود. 
از طرف دیگر هم؛ پیشگامی یا مدیریّت و به دست گرفتن پست ها و مقامات اجتماعی و سیاسی از ارکان اساسی حاکمیّت می باشد. بر اساس ایت اصل مهم، وظیفه ی هر فرد مسلمان متعهد است که در صورت داشتن توانایی حضور و نیز برخورداری از شرایط و صلاحیّت های لازم در سنگرهای خدمت به مردم، خود را معرفی و نامزد کند. به یقین چنانچه افراد شایسته و دارای صلاحیّت در این صحنه حاضر نشوند، میدان برای تصدّی اختیارات مردم از سوی افراد نالایق باز خواهد شد.
امام راحل رحمة الله علیه نیز این اصل سیاسی را یادآور شده و می فرماید: 
کسانی که خود را کاندیدا می کنند یا کاندیدای گروه هایی هستند، اگر خود را صالح برای وکالت در یک چنین مجلسی نمی دانند و وجود آنها در این مکان نفعی برای کشورشان ندارد، خدای متعال را در نظر بگیرند و رضای او را بر رضای خود مقدّم دارند و چنین خلاف ناشایسته ای را مرتکب نشوند. صحیفه نور، ج18، ص 232 - 62/11/22
مقام معظم رهبری با اشاره به لزوم توجه به معیارها در انتخاب نامزدهای شایسته افزودند:
تدیّن، کارآمدی، دلسوزی و شجاعت، چهار شرط اصلی انتخاب کاندیداهای مناسب و شایسته است که می توان به شناخت فردی و یا مراجعه به افراد امین، اینگونه کاندیداها را شناخت و به آنها رأی داد تا مجلسی قوی و متکی بر آرای مردم تشکیل شود و وظایف سنگینی را که بر عهده دارد انجام دهد.( دفتر حفظ و نشر آثار آیة الله سیّد علی خامنه ای 86/5/21)

ادامه دارد ... 

احکام و آداب انتخابات .. کمیته ی تدوین منشور اخلاقی انتخابات:
                                جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
                                ستاد انتخبات وزارت کشور
                                ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر
                                وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
                                خانه احزاب
                                شورای سیاستگذاری ائمه جمعه
                                سازمان بسیج اساتید دانشگاههای کشور 
                                مرکز امور مساجد
                                صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران


نوع مطلب : مذهبی، سیاسی، 
برچسب ها : شرایط منتخبین مجلس، مسئولیّت در روایات،

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic