احساسات نامحسوس
من به یک احساس خالی دلخوشم ... من به گل های خیالی دلخوشم
درباره وبلاگ


بنده شخصی مقید به اصول و مبانی شرع مقدس اسلام و درون گرا و ماخوذ به حیا هستم و سعادت دنیا و آخرت را در داشتن روابط اجتماعی صحیح و سالم می دانم و ارتباط دیجیتالی هم یکی از همین روابط است و ارتباط در فضای مجازی را انتخاب کردم برای پیدا کردن دوستان جدید و از دست ندادن دوستان قدیم.
بسم الله!

مدیر وبلاگ : داود نوروزی
نویسندگان
نظرسنجی
چگونه به وبلاگ احساسات نامحسوس رسیدید؟

4- دین داری و وفا داری به اسلام
حضرت امام خمینی رحمة الله علیه فرمودند:
« کسانی را انتخاب کنید که صد در صد مسلمان و معتقد به احکام اسلام و معتقد به اجرای احکام اسلام و مخالف با مکتب های انحرافی و معتقد به جمهوری اسلامی باشند. باید به اشخاصی که احتمال انحراف در آنان می رود رأی ندهید، چه احتمال انحراف عقیدتی، موجب اعمال و یا اخلاقی می شود که به چنین اشخاصی اعتماد نمی شود کرد و رأی به آنان موجب مسئولیّت خواهد بود. » صحیفه نور،ج12،ص75
در جای دیگر می فرمایند: 
« شخصی که تعهّد به اسلام دارد اعتقاد به قوانین اسلام دارد و در مقابل قانون اساسی خاضع است و به اصل صد و دهم، که ظاهراً راجع به ولایت فقیه است، معتقد است و وفا دار است نسبت به او، یک همچو شخصی را شماها خودتان انتخاب کنید. » همان ص 151
امام راحل در جای دیگر فرمودند: 
« مسئله انتخابات، یک امتحان الهی است که گروه گرایان را از ضوابط گرایان ممتاز می کند و مومنین و متعهّدین را از مدّعیان جدا می کند. »
آیة الله صافی گلپایگانی در این باره نوشته اند:
« کسانی که متدیّن و ملتزم به احکام اسلام نیستند و اهل نماز و روزه و وظایف شرعیّه نمی باشند لیاقت عهده داری مشاغل اجتماعی اسلامی و مناصب عمومی را ندارند و اگر عهده دار شوند، غاصب و متجاوز به حقوق عمومی شناخته می شوند. »
رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت ایة الله العظمی امام خامنه ای نیز می فرمایند:
« اساس در همه مسئولیّت ها تدیّن، امانت و صداقت است. اگر آدم های کارآمد، امانت و صداقت  نداشته باشند، کارآمدی آنها به نفع مردم تمام نخواهد شد. علاوه بر کارآمدی، انسان ها باید متدیّن، امین، صادق، روراست و دل بسته به اهداف و آرمان های دینیِ مردم باشند. این طور افراد را پیدا کنید و به آنها رأی دهید. » (85/9/22)
امام خمینی رحمة الله علیه در مورد این شرط از شرایط نمایندگان کجلس شورای اسلامی چنین می فرماید:
خوف آن دارم که تبلیعات برای اشخاصی که به اسلام و جمهوری اسلامی اعتقاد ندارند و اعمال و گفتار آنان در این یک سال شاهد آن است و اکنون برای راه پیدا کردن به مجلس  و برای کارشکنی و جنجال در محیط مقدس مجلس شورای اسلامی، خود را هوادار اسلام و مسلمانان جا می زنند، در قشری از ملّت  و جوانان پاکدل تأثیر کند و آرای مقدّس خود را به کسانی دهند که به نفع اجانب، با اسلام و جمهوری اسلامی مخالفت اساسی دارند. امید است ملّت مبارز متعهّد با مطالعه دقیق در سوابق اشخاص و گروه ها آرای خود را به اشخاصی دهند که به اسلام عزیز و قانون اساسی وفادار باشند و از تمایلات چپ و راست، مبرّا باشند و به حسن سابقه و تعهّد به قوانین اسلامی و خیرخواهی امّت، معروف و موصوف باشند. باید ملّت شریف بدانند که انحراف از این امر مهمّ اسلامی، خیانت به اسلام و کشور است.» (صحیفه نور،ج12،ص3)
بنیانگذار جمهوری اسلامی شرایط رئیس جمهور و وکلای مجلس را چنین بیان داشته اند:
« رئیس جمهور و وکلای مجلس از طبقه ای باشند که محرومیّت و مظلومیّت مستضعفان و محرومان جامعه را لمس نموده و در فکر رفام آنان باشند، نه از سرمایه داران و زمین خواران و صدرنشینان مرفّه و غرق در لذّات و شهوات که تلخی محرومیّت و رنج گرسنگان و پابرهنگان را نمی توانند بفهمند.» (صحیفه نور،ج21،ص187،وصیّت نامه سیاسی الهی امام خمینی رحمةالله علیه)

ادامه دارد .....

احکام و آداب انتخابات .. کمیته ی تدوین منشور اخلاقی انتخابات:
                                جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
                                ستاد انتخبات وزارت کشور
                                ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر
                                وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
                                خانه احزاب
                                شورای سیاستگذاری ائمه جمعه
                                سازمان بسیج اساتید دانشگاههای کشور 
                                مرکز امور مساجد
                                صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران


نوع مطلب : مذهبی، سیاسی، 
برچسب ها : شرایط منتخبین، انتخابات در کلام امام، انتخابات در کلام رهبر،

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات