احساسات نامحسوس
من به یک احساس خالی دلخوشم ... من به گل های خیالی دلخوشم
درباره وبلاگ


بنده شخصی مقید به اصول و مبانی شرع مقدس اسلام و درون گرا و ماخوذ به حیا هستم و سعادت دنیا و آخرت را در داشتن روابط اجتماعی صحیح و سالم می دانم و ارتباط دیجیتالی هم یکی از همین روابط است و ارتباط در فضای مجازی را انتخاب کردم برای پیدا کردن دوستان جدید و از دست ندادن دوستان قدیم.
بسم الله!

مدیر وبلاگ : داود نوروزی
نویسندگان
نظرسنجی
چگونه به وبلاگ احساسات نامحسوس رسیدید؟

دوست طلبه بزرگواری در وبلاگش در مذمت مد و مد پرستی امروزی که انسان را تسخیر می کند نوشت:

خواهی نشوی همرنگ ، رسوای جماعت شو!
                      
                    


نوع مطلب : روزنوشت، 
برچسب ها : رسوا، همرنگ جماعت، طلبه، دوست،
دیروز فیلم سینمایی: رویای شیرین از شبکه اول سیما پخش شد.
اگر بخواهیم مثل آقای فریدون جیرانی و برنامه هفت درباره ی فیلمی بحث کنیم، می گوییم چون کارگردانی عالی بود و بازیگران خوب بازی کردند و لوکیشن خوب بوده و ستاریو اشکالی نداشت و موزیک متن جالب بود و ... پس فیلم هیچ اشکال و ایرادی ندارد و یک فیلم حرفه ای و عالی است. حتی منتقد همیشه مخالف آقای مسعود فراستی هم به این فیلم نمره ی عالی مدهد و می گوید سکانس ها درآمده! کارگردانی خوب درآمده! کلاً همه خوب درآمده بود!
این سیاستی که آقای جیرانی و برنامه ی هفت در پیش گرفته اند به مرور زمان سینمای فاخر و معنا گرا را به نابودی می کشاند؛ می پرسید چرا؟ خوب معلومه، خودتان قضاوت کنید، در این برنامه از همه چی حرف (شما بخوانید ورراجی) می شه به جز از اون پیام و حرفی که کارگردان به خاطر اون این فیلم را ساخته است! یعنی هر فیلمی که از جهت تکنیکی هیچ ایراد و اشکالی نداشته باشد پس فیلم خوبیه و استاندارد است.
اگر هم در زمینه پیام فیلم در این برنامه حرفی زده شود ، خیلی کم و سطح پایین و آماتور و بسیار سطحی!
نمونه اش همین فیلم - جدایی نادر از سیمین - (شما بخوانید جدایی ایرانی از راستگویی و ... ) ؛ که در مورد همه چی صحبت شد در باره ی این فیلم به جز از حرف و پیامی که اصغر فرهادی  می خواست در مخ بیننده فرو کند و آخرش هم اون مسئول سینمایی می آید در همین برنامه و می گوید که: این فیلم چهره ی بدی از ایران به نمایش نگذاشت!
چهره خوب و یا بد از دیدگاه آقای مسئول چیست؟ اگر منظورشان روال کارگردانان در گذشته است که فقر ایران را به نمایش می گذاشتند و این فیلم این کار را نکرد؟ که یک نوع فقر دیگر از ما را برای آلمان و ایتالیا و فرانسه و ... به نمایش گذاشت. چه فرقی می کند فقر اقتصادی و یا فقر فرهنگی!
یا همین فیلم - در باره الی - (شما بخوانید در باره بی ناموسی) ؛ از همان ابتدای فیلم و در پیش شروع و تیتراژ فیلم خانم نقش اصلی فیلم حلقه ی خودش را که نشانه پایبندی به اصول اخلاق خانوادگی و اجتماعی هست را در صندوق صدقات می اندازد و به فقرا می بخشد! و کارگردان کلوزآپ حلقه را در تاریکی صندوق صدقات ادغام می کند در تاریکی تونل و سوپر استارها هم فریاد رهایی و آزادی شان در اون تونل گوش فلک را کر می کند! بله دیگر قید و بندی ندارند و آزاد شدند و فریاد آزادی در تونل سر می دهند!
بازهم توضیح بدهم، حلقه باید در چیزی مثل انگشت که تو پر است قرار بگیرد و تونل تو خالی هست! بله باید یک  اصول اخلاقی خانوادگی و اجتماعی باشد تا به آن پایبند بود! و حلقه نمیشه در چیزی مثل تونل تو خالی باشه که، اصلاً تونل می تواند نمادی باشد برای این تفکر، بی قیدی.
توضیح بیشتر می خواهی؛ فقط همین تیتراژ فیلم -در باره الی- پا را از سکولاریزه کردن فراتر گذاشته و به فکر اومانیست هست ؛ سکولار می گوید هر کسی آزاد است هر دینی داشته باشد و اومانیست اصلاً نفی دین می کند! سکولار معتقد به جدا انگاری دین از دنیا و از اجتماع و از سیاست است و اومانیست اصلاً انسان محور است و به دین اعتقادی ندارد تا آنرا جدا از دیگر مقوله ها بداند!
حالا سئوال اینجاست که چرا کسی در این زمینه حرفی نرد؟ همه گفتند در فلان جشنواره فلان حیوان نقره ای را برده و ... سینما همه اش شده تکنیک فیلم سازی و لوکیشن و کارگردانی و بازیگری و موزیک متن و ... درآمده و در نیامده! اونوقت همه اش گله می کنند که چرا فیلم ها اینجوری شده و ... تا کی؟
سینمایی که لاقیدی محض را تبلیغ می کند و در مخ بیننده خواسته های شوم خودش را فرو می کند؛ چون در جشنواره های خارجی! یک حیوان نقره ای می گیرد همه به به و چه چه شون می گیره! با زنها دست می دهند و دختر بازیگرشون را کشف حجاب کرده به آلمانی ها نشون می دهند و ... تازه فکر می کنید به کیا جایزه می دهند مگر؛ هر کسی که بر ضد اسلام و ایران و انقلاب فیلم بسازه جایزه می دهند و اگر بهترین فیلم از جهت تکنیکی و پیام را هم بسازی و خلاف سیاست آنها باشد اصلاً راه نمی دهند در جشنواره شان.


نوع مطلب : سیاسی، وقایع اتفاقیه، 
برچسب ها : فریدون جیرانی، مسعود فراستی، اصغر فرهادی، اومانیست، سکولاریزه، درباره الی، جدایی نادر از سیمین،
قال رسول الله (ص):
                          لِکلِّ شیءٍ جواز و جواز الصراط حُبُّ علیّ بن ابی طالب (ع)
                     هر چیزی اجازه نامه ای دارد و اجازه نامه ی عبور از پل صراط، محبت                                 و دوستی علی بن ابی طالب(ع)است.
اولین امام مومنین و خلیفه الله بلافصل بعد از رسول الله خاتم النبیین(ص)، برادر، پسر عمو، وزیر و داماد او و سید الوصیین امیرالمومنین علی بن ابی طالب(ع) در روز جمعه 13 رجب در بیت الله الحرام، داخل کعبه معظمه به دنیا آمد که قبل از او و بعد از او مولودی در آنجا به دنیا نیامده و نخواهد آمد.
نوع مطلب : مذهبی، 
برچسب ها : حضرت علی(ع)، رسول الله(ص)،
با زحمت فراوان و فشار آوردن به ذهنم در باره موضویی مطلب نوشتم بار اول موقع ارسال مطلب، ارسال نشد و مطالبم پاک شد و بار دوم هم به ارسال نکشید دیگه مطلبم داشت تمام می شد که گوگل کروم بازی درآورد و مطلبم رفت در حالی که خودم را آماده می کردم که اول یک کپی بگیرم بعد ارسال کنم که مشکل قبلی پیش نیاد که پرید! شما می گید چه کار کنم؟ خیلی حالم گرفته شد.


نوع مطلب : درد دل، 
برچسب ها : مطلبم پرید،


من به خال لبت اى دوست گرفتار شدم     چشم بیمــــار تــــو را دیــدم و بیمار شدم


فارغ از خود شدم و کوس اناالحق بزدم       همچــــو منصــور خــــــریدار سرِ دار شدم


غم دلدار فکنده است به جانم، شررى       کـــه بـــه جــــان آمدم و شهره بازار شدم


درِ میخانه گشایید به رویم، شب و روز        که من از مسجد و از مدرسه، بیزار شدم


جــــامــه زهد و ریا کَندم و بر تن کردم       خــــرقــــه پیــــر خـــراباتى و هشیار شدم


واعـــظ شهــر کــه از پند خود آزارم داد       از دم رنــــد مــــى‏آلــــوده مــــَددکار شدم


بگـــذاریــــد کــــه از بتکــده یادى بکنم       مـــن کـــه با دستِ بت میکده، بیدار شدم اما شعر بسیار زیبای مقام معظم رهبری در جواب امام خمینی(ره)


تو که خود خال لبی از چه گرفتار شدی 
تو طبیب دل مایی ز چه بیمار شدیتو که فارغ شده بودی ز همه کون و مکان 
دار منصور بریدی همه تن دار شدیعشق معشوق و غم دوست بزد بر تو شرر 
ای که در قول و عمل شهره بازار شدیمسجد و مدرسه را روح و روان بخشیدی 
وه که بر مسجدیان نقطه پرگار شدیخرقه پیر خراباتی ما سیره توست 
امت از گفته در بار تو هشیار شدیواعظ شهر همه عمر بزد لاف منی 
دم عیسی مسیح از تو دیدار شدییادی از ما بنما ای شده آسوده ز غم 
ببریدی ز همه خلق و به خلق یار شدی
نوع مطلب : روزنوشت، مذهبی، 
برچسب ها : غزل چشم بیدار امام، جواب رهبر انقلاب، غزل مقام معظم رهبری،

كلمه «رغائب» جمع «رغیبه» به معنای چیزی كه مورد رغبت و میل است و نیز به معنای عطا و بخشش فراوان می باشد. بنابراین معنای اول «لیله الرغائب» یعنی شبی كه میل و توجه به عبادت و بندگی در آن فراوان است و بندگان خوب و شایسته خداوند دراین شب تمایل زیادی به رفتن به درخانه خداوند و ارتباط و انس با معبود خویش دارند. 
بنابر معنای دوم، «لیله الرغائب» یعنی شبی كه در آن عطاء و بخشش خداوند فراوان است و بندگان مخلص خداوند با روآوردن به بارگاه قدس ربوبی و خاكساری در برابر عظمت حق شایسته دریافت انعام و عطا و بخشش بی كرانه حق می گردند. 
عارف كامل و استاد و اصل مرحوم میرزا جواد ملكی تبریزی در این باره در كتاب المراقبات خویش می نویسد: اولین شب جمعه ماه رجب را لیله الرغائب نامند. در این شب فرشتگان بر زمین نزول می كنند.
اگر شب اول ماه رجب مصادف با شب جمعه بود، سزاوار است عمل «لیله الرغائب» را نیز انجام دهد. 
از پیامبر اكرم(ص) روایت شده است كه فرمودند: از اولین شب جمعه د رماه رجب غافل نشوید؛ زیرا شبی است كه فرشتگان آن را «لیله الرغائب» می نامند. این نامگذاری به این جهت است كه هنگامی كه مقداری از شب گذشت، هیچ فرشته ای در آسمان ها و زمین نمی ماند مگر این كه در كعبه و اطراف آن جمع می شوند. 
آن گاه خداوند می فرماید: ای فرشتگانم! هرچه می خواهید از من درخواست كنید. 
فرشتگان عرض می كنند: حاجت ما این است كه از روزه داران رجب درگذری. 
خداوند می فرماید: این كار را انجام دادم. 
عارف كامل، ملكی درباره اعمال این شب می نویسد: بهتر است كسی كه این حدیث را می شنود، در این شب، زیاد بر فرشتگان صلوات فرستاده تا تكلیفی را كه آیه تحیت (سوره نساء آیه 68) برای صلوات فرستادن به عهده ما گذاشته به اندازه توانایی انجام داده باشد. وی آنگاه به نقل از رسول خدا(ص) نمازی را كه در بالا شرح آن گذشت نقل می كند . 
در روایتی پیامبر(ص) می فرماید: الامل رحمةلامتی، و لو لا الامل ما ارضعت والدة ولدها، و لا غرس غارس شجراً . آرزو برای امت من رحمت است. و اگر آرزو نبود، هیچ مادری فرزند خود را شیر نمی داد و هیچ باغبانی درختی نمی نشاند.
یعنی آرزو در جایی صحیح و درست است که یک کاری را انجان داده ایم و برای به ثمر رسیدن آن کسی آرزو کند مثل مادر که بچه دارد و برای آرزوهایش به او شیر می دهد و کشاورز که درخت می کارد و بعد آرزوی برداشت میوه از آن دارد؛ پس هر خیال پردازی را آرزوی به این معنا نمی گویند.
آرزو می تواند شخصی و یا جمعی باشد: هر کسی آرزوهایی برای خود دارد که وارد این مقوله نمی شویم ، ولی آرزوهای جمعی به اجابت هم نزدیک تر هستند.
دعا برای ظهور منجی عالم بشریت و پیروزی مسلمین جهان و سربلندی آنان و ....


نوع مطلب : مذهبی، 
برچسب ها : شب لیلةالرغائب، ماه رجب، شب آرزوها،


"رجب"، ماه خداست؛ ماه پر بركتی است كه اعمال بسیاری برای آن ذكر شده است. باید خود را در دریای زلالش بشوییم تا پاک شویم. پیامبر اكرم(صلی الله علیه و آله) فرمود: هر كس یك روز از ماه رجب را روزه بگیرد، موجب خشنودی خدا می شود و غضب الهی از او دور می گردد و دری از درهای جهنم بر روی او بسته می شود.

اعمال ماه های رجب و شعبان، جهت آماده ساختن روح برای شركت در میهمانی ماه مبارك رمضان می باشد. برای درك عظمت ماه رمضان باید از قبل خود را آماده نمائیم.

پیامبر اكرم(صلی الله علیه و آله) فرمود: ماه رجب، ماه استغفار امت من است. پس در این ماه بسیار طلب آمرزش كنید كه خدا آمرزنده و مهربان است.

اولین شب جمعه ماه رجب را لیلة الرغائب نامند. در این شب ملائك بر زمین نزول می كنند. برای این شب عملی از رسول خدا(صلی الله علیه و آله) ذكر شده است كه فضیلت بسیاری دارد و بدین قرار است:

روز پنج شنبه اول آن ماه  - در صورت امكان و بلا مانع بودن -  روزه گرفته شود. چون شب جمعه شد مابین نماز مغرب و عشاء دوازده ركعت نماز اقامه شود كه هر دو ركعت به یك سلام ختم می شود و در هر ركعت یك مرتبه سوره حمد، سه مرتبه سوره قدر، دوازده مرتبه سوره توحید خوانده شود. و چون دوازده ركعت به اتمام رسید، هفتاد بار ذكر" اللهم صل علی محمد النبی الامی و علی آله" گفته شود. پس از آن در سجده هفتاد بار ذكر "سبوحٌ قدوسٌ رب الملائكة والروح" گفته شود. پس از سر برداشتن از سجده، هفتاد بار ذكر "رب اغفر وارحم و تجاوز عما تعلم انك انت العلی الاعظم" گفته شود. دوباره به سجده رفته و هفتاد مرتبه ذكر "سبوح قدوس رب الملائكة والروح" گفته شود. در اینجا می توان حاجت خود را از خدای متعال درخواست نمود. ان شاء الله به استجابت می رسد.

پیامبر اكرم( صلی الله علیه و آله) در فضیلت این نماز می فرماید: كسی كه این نماز را بخواند، شب اول قبرش خدای متعال ثواب این نماز را با زیباترین صورت و با روی گشاده و درخشان و با زبان فصیح به سویش می فرستد. پس او به آن فرد می‌گوید: ای حبیب من، بشارت بر تو باد كه از هر شدت و سختی نجات یافتی.

میّت می‌پرسد تو كیستی؟ به خدا سوگند كه من صورتی زیباتر از تو ندیده‌ام و كلامی شیرین تر از كلام تو نشنیده‌ام و بویی، بهتر از بوی تو نبوئیده‌ام. آن زیباروی پاسخ می‌دهد: من ثواب آن نمازی هستم كه در فلان شب از فلان ماه از فلان سال به جا آوردی. امشب به نزد تو آمده‌ام تا حق تو را ادا كنم و مونس تنهایی تو باشم و وحشت را از تو بردارم و چون در صور دمیده شود و قیامت بر پا شود، من سایه بر سر تو خواهم افكند.

پیامبر(ص) از قبرستانی عبور می کرد، اهل قبور را در عذاب دید، رحمةللعالمین بودن پیامبر(ص) باعث شد از خداوند بخواهد که عذاب از آنها بردارد، خداوند اجابت کرد و فرمود اگر اهل این قبرستان یک روز از ماه رجب را روزه می گرفتند به این عذاب گرفتار نمی شدند.

البته این روایات و دستورالعمل ها به این معنی نیست که ما هر کاری کرده باشیم و یک روز از ماه رجب را روزه بگیریم همه ی گناهان مان بخشیده می شود! بلکه اعمال اسلام مثل یک قطعه های یک پازل هستند و تا در کنار هم و همچنین مرتب نباشند معنا و مفهوم ندارند.

آمال و آرزوها به دو گونه می تواند باشد: جمعی و فردی

در پست بعدی مقداری در این زمینه صحبت خواهیم کرد.

التماس دعانوع مطلب : مذهبی، 
برچسب ها : شب لیلةالرغائب، ماه رجب، شب آرزوها، اعمال ماه رجب،
چریغ- موفقیت های اطلاعاتی ایران ادامه دار و مستمر شده است. در آخرین عملیات بسیار موفق امنیتی-اطلاعاتی، محمدرضا مدحی، موفق شد به درون دستگاه امنیتی آمریکا نفوذ کرده، تا آنجایی که توانست به عنوان یکی از سران اپوزوسیون در خارج معرفی شود. وی با ادعای اینکه رهبری تشکلی به عنوان جمع یاران را در ایران برعهده دارد، سیا (CIA) و موساد را فریب داده و به عنوان یک عنصر مورد اعتماد به اپوزوسیون معرفی شد.
وی پس از شناسایی موفق شبکه های برون مرزی اپوزوسیون و نیز نقشه ها و توطئه های آمریکایی-اسراییلی، و با پایان موفق ماموریت خود به میهن عزیزمان بازگشت. در اینجا مصاحبه سردار محمدرضا مدحی، جانباز شیمیایی و سرافراز کشورمان با شبکه تهران را در اختیار خوانندگان چریغ می گذاریم. این مصاحبه اگرچه قدیمی است اما از آنجا که گویای احوالات و اعتقادات مدحی است، بسیار جالب توجه می باشد. از سوی دیگر وی در این مصاحبه از چگونگی جانباز شدن و آرزوهای خود می گوید.
او می گوید که پس از کربلای ۵ از خدا خواسته بود که زنده نماند ولی خدا او را نگه داشت. شاید از خود می پرسید که چرا شهید نشده است، اما گذشت زمان اثبات کرد که او باید زنده می ماند تا در فتنه های پس از جنگ ایفاگر نقش بسیار مهمی باشد که کم از شهادت نیست. بماند تا از سربازان گمنام امام زمان (عج) شود.

نوع مطلب : سیاسی، وقایع اتفاقیه، 
برچسب ها : محمد رضا مدحی، عامل اطلاعاتی ایران، دانلود مصاحبه مدحی با شبکه تهران،
مستند الماسی برای فریب شب گذشته از شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد.
در این مستند مراحل و چگونگی نفوذ محمد رضا مدحی در سیستم امنیتی غرب و اپوزوسیون به تصویر کشیده شده است.


نوع مطلب : وقایع اتفاقیه، سیاسی، 
برچسب ها : دانلود مستند الماسی برای فریب، محمد رضا مدحی، عامل اطلاعاتی ایران،
چریغ- مستند الماسی برای فریب به ماجرای نفوذ محمدرضا مدحی یکی از عوامل اطلاعاتی ایران، به سیستم امنیتی غرب و اپوزوسیون می پردازد. در این مستند به چگونگی ورود محمدرضا مدحی به سیستم اطلاعاتی-امنیتی آمریکا و نیز دیدارهای وی با هیلاری کلینتون و دیگر مقامات آمریکایی پرداخته می شود. همچنین از ارتباط محافل فتنه (جنبش به اصطلاح سبز) با سرویس های اطلاعاتی بیگانه نظیر موساد و سیا پرده برداشته می شود و عوامل آنها معرفی می شوند. در این مستند همچنین مشاهده می کنیم که چگونه کشورهایی نظیر فرانسه تیغ خصومت با ملت ایران را از رو بسته و آشکارا از محافل ضد انقلاب حمایت می کنند. آنها قصد داشتند تا با تشکیل محفلی موسوم به دولت در تبعید به ضربه زنی علیه جمهوری اسلامی بپردازند که با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج)، این توطئه خنثی شد. چریغ در خبرهای متعددی نقش محمدرضا مدحی در افضای این توطئه و همچنین چگونگی فعالیت اطلاعاتی وی را مورد بررسی قرار داده بود. در اینجا نیز دیدن این فیلم را به خوانندگان چریغ توصیه می کنیم.نوع مطلب : وقایع اتفاقیه، سیاسی، 
برچسب ها :

چریغ- به گزارش چریغ، محمدرضا مدحی از مهمترین نفوذی های اطلاعاتی ایران در سیستم اطلاعاتی غرب و اپوزوسیون، در طول فعالیت های  اطلاعاتی خود تا اندازه ای موفق عمل کرده بود که مقامات آمریکایی بی واسطه با وی دیدار کرده و نقطه نظرات خودشان را درباره وضعیت ایران به وی گزارش می کردند.

از مهمترین مقامات آمریکایی که در دوره فعالیت محمدرضا مدحی با وی دیدار داشته،  هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا بوده است. همچنین ویلیام برنز، مسئول میز ایران در وزارت خارجه از جمله کسانی است که در طول فعالیت اطلاعاتی مدحی در دام اطلاعاتی ایران افتاده و اطلاعات دست اولی را درباره سیاست های آمریکا علیه ایران در اختیار وی قرار داده است. در طی این فعالیت ها، مدحی در عوض اطلاعات غلط و بعضا سوخته ای را درباره ایران به آنها منتقل می کرده است.

دستگاه عریض و طویل جاسوسی آمریکا، سیا، پس از مطالعات یکساله ی خود، مدحی را “عنصری مطمئن” شناخته و رابطه با وی را برای مسئولان غربی امن توصیف کرده است. همین امر موجب شد تا بسیاری از مسئولان آمریکایی مستقیما با وی دیدار داشته باشند و به تبع آنها، اپوزوسیون ایرانی نیز در برابر مدحی خم و راست شده و وی را به عنوان رهبر خود بپذیرند! حضور محمدرضا مدحی و ارتباط وی با مسئولان بلندپایه ی آمریکایی ضربه بسیار مهمی به حیثیت اطلاعاتی آمریکا وارد کرده است.

منبع : سایت چریغنوع مطلب : سیاسی، وقایع اتفاقیه، 
برچسب ها :

سردار سید محمد رضا حسینی مدحی

به گزارش چریغ امشب مستندی از فعالیت های اطلاعاتی ایران و نفوذ سیستم امنیتی کشور در سامانه های اطلاعاتی غرب به وسیلۀ محمدرضا مدحی از شبکۀ اول سیما پخش خواهد شد.

محمدرضا مدحی از سرداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که پس از برنامه ریزی های دقیق موفق به نفوذ به شبکۀ ضدانقلاب خارج نشین شده و در این نفوذ اطلاعات دقیقی را از نحوۀ عملکرد این شبکه ها، منابع مالی آنان و سرشاخه های ارتباطی آن ها به دست می آورد.


مدحی همچنین با برخی مقامات آمریکایی و همچنین نمایندگان سرویس‌های جاسوسی انگلیس و فرانسه دیدارهای متعدد داشت و آنها از وی خواسته بودند که با ایجاد ارتباط گسترده با سران فتنه در داخل کشور و جذب نیرو از بدنه دستگاه‌ها و نهادهای مختلف نظام و ایجاد یک شبکه منسجم پروژه دولت در تبعید و براندازی نظام اسلامی را عملیاتی کند.

در مدت زمان حضور مدحی در جمع اپوزسیون، رسانه های ضدانقلاب با جوسازی های مکرر مصاحبه های وی را منتشر می کردند. مدحی اطلاعات دقیقی را از بدنۀ ضدانقلاب و سیستم های امنیتی غرب به دست آورده است که برخی از آنها در اختیار شبکۀ خبری چریغ قرار گرفته است. به زودی بخشی از این اطلاعات در اختیار مخاطبان و رسانه ها قرار خواهد گرفت.

منبع: چریغ


نوع مطلب : سیاسی، وقایع اتفاقیه، 
برچسب ها :

lمحمد رضا مدحی کیست؟

 محمدرضا مدحی، از عوامل اطلاعاتی ایران، که به تازگی و پس از عملیات بسیار موفقیت آمیز اطلاعاتی به ایران بازگشت، در طول فعالیت خود توانست تمامی سرویس های امنیتی غرب را فریب داده و اعتماد آنها را جلب نماید. از جمله سرویس های فریب خورده امنیتی غرب، سرویس اطلاعاتی فرانسه بود. این اعتماد به حدی رسید که محمدرضا مدحی توانست با رییس جمهور فرانسه، سارکوزی، دیدار و گفتگو داشته باشد. در این دیدار، مدحی، نقطه نظرات و طرح های دولت فرانسه را برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی از زبان سارکوزی شنید و در عوض مشتی اطلاعات غلط و سوخته تحویل وی داد. این دیدار در حکم یک افتضاح اطلاعاتی برای سرویس اطلاعاتی فرانسه محسوب می شود. از دیگر دیدارهای مدحی با مقامات کشورهای بیگانه اطلاعات جدیدی به زودی از سوی چریغ منتظر خواهد شد.
نوع مطلب : سیاسی، وقایع اتفاقیه، 
برچسب ها :
سه شنبه 10 خرداد 1390
فراماسونری: دجال آخرالزمان

منشأ فراماسونری کجاست؟

فراماسونری عمده ی تعلیمات خود را از حکومت طاغوتی  و  شیطانی  مصر  باستان کسب کرده  است،  هر چند  تعالیم  اندکی  نیز  از  بقیه ی  حکومت های  الحادی فراگرفته است. در هر صورت رد پای حکومت طاغوتی  فرعون های  مصر  باستان  را می توان در سراسر تعالیم ماسونی یافت.

شواهدی که بر این مدعا صحه می گذارند، به قرار زیرند:

 

1 – نقوش  اهرام،  مجسمه های  ابوالهول  و  همچنین  نوشته های  هیروگلیف  در سراسر لژها و نشریات ماسونی به چشم می خورد.

2 – دعاهایی که فراماسون ها می خوانند، مملو از عبارات مصری است که در  زمان فراعنه استفاده می شد. برای نمونه:  (مَعَت نِب مِن آ، مَعَت بَ آ = بزرگ  است استاد فراماسونری ، بزرگ است روح فراماسونری)

3 – یکی  از  نمادهایی  که  در  فراماسونری  کاربرد  فراوان  دارد،  علامت   و   نماد  « چشم جهان بین : است که به صورت یک  هرم و چشم  در انتهای  آن  می باشد.  این  نماد  مربوط  به  یکی   از   خدایان   مصر   باستان  بوده است.4 – « ستاره ی شش گوش » علامت و نماد بحث برانگیز فراماسونها.
این علامت در افکار عمومی به عنوان نماد «یهودی ها» شناخته شده است و به آن « ستاره ی داوود » یا « مهر سلیمان » هم می گویند؛ ولی در حقیقت این نماد هم  جزء نمادهای الحادی بوده که بر اساس تفکرات الحادی  مصر باستان  ساخته  شده  است و نماد تعادل طبیعت بین زن و مرد، طبع سرد و گرم، الهه های  ماه و خورشید  و.... است.  البته علامت مذکور در مکتب های الحادی دیگر، مانند هندوییسم و دیگر  مکتب های شرقی نیز با مفاهیم مشابهی به کار می رود. نکته ی  مهم این  است که این تفکر تعادل عالم خلقت، متفاوت با دیدگاه اسلام است.  در اسلام نیز مفهوم تعادل وجود دارد، اما در دیدگاه اسلامی،  این تعادل مخلوق خداوند یکتاست.  امّا در  مکاتب شرک آمیز نامبرده، این تعادل را خدایان مختلفی با کمک هم  ایجاد  کرده اند.  برای مثال در تفکر مصر باستان، از امتزاج قدرت خدایانIsis   و Osiris، تعادل در عالم خلقت ایجاد شده است.


نکته ی عجیبی که وجود دارد، این است که  شیطان پرستان نیز علامت مذکور را قویترین علامت خود می دانند و از  آن  در  مراسم  شیطانی  خود  استفاده  می نمایند.  در  کتاب  : شبکه ی تاریکی »  اثر (شیطان پرست معروف) در زیر این علامت نوشته شده است :

« این   علامت،   قوی ترین   علامت   در   شیطان پرستی   است.    ستاره ی شش گوشه  از شش ضلع،  شش گوشه (زاویه)  و  شش  مثلث  کوچک   درست شده است که معرّف عدد  666 می باشد. »   این  عدد  در  بین  مسیحیان  و   نیز شیطان پرستان عددی ویژه   و  خاص  است  و نشان دهنده ی  دجال یا می باشد. 

هدف اصلی شیطان پرستان و فراماسونها به حکومت رساندن Antichrist  است؛  به همین دلیل است که ستاره ی شش گوش، بهترین و قوی ترین  نمادشان  محسوب می شود.

در ادامه  در  کتاب  نوشته  شده  است  که  حتی  کلمه ی  « hex »   که  در  زبان انگلیسی به معنی نفرین  و  تلاش  برای  آسیب رساندن می باشد، از کلمه ی « HEXAGRAM :  ستاره ی  شش گوش » گرفته شده است. »


5 – افسانه ی ایزس (Isis) یا زن بیوه، نیز از دوران مصر باستان اقتباس شده است. فراماسونها اعتقاد دارند که تمام ماسونها فرزندان زن بیوه می باشند. همان طور که ذکر شد در باور مصریان قدیم، Isis و Osiris الهه های مصر باستان بودند که در اثر ازدواج آنان تعادل طبیعت به وجود آمد. بعد از مدتی Osirisمرد  و خدای شهر های مردگان گشت. بدین ترتیب Isis بیوه شد6 – علامت آنخ  که نماد Isis است و در لژهای ماسونی  به  کار  می رود. این  علامت  امروزه به عنوان سمبل جنس زن و  نشانه ی فمینیست ها  نیز به کار می رود. رواج تفکر فمینیستی در جهان  نیز  مشکوک  بوده  و  احتمالاً توطئه ای  از  جانب  ماسون ها  می باشد. (فمینیسم  دیدگاه تساوی  حقوقی  زن و مرد اسلام و سایر ادیان الهی را قبول ندارد و به بهانه ی احقاق حقوق  زنان، در جهت اهداف استعماری قدم برمی دارد.) 7 – ستون سنگی با نوک هرمی : این  نماد  که  نماد  زایندگی و باروری در مصر باستان بوده است، در بناهای ماسونی متعددی به کار رفته است.


توجه کنید که Obelisk ها دقیقاً به شکل فوق می باشند  و  به  صورت  ستون سنگی منشوری شکل هستند که سطح مقطع مربعی دارند و در انتهای آن ها نیز همیشه هرم وجود دارد. بنابراین بناهایی  که  ویژگی های  فوق  را  نداشته باشند، Obelisk محسوب نمی شوند. برای درک بهتر این مطلب به اشکال  زیر توجه فرمایید:مقایسه Obelisk (تصویر سمت راست) با یک بنای غیر Obelisk (تصویر سمت چپ) . توجه کنید که Obelisk ها دقیقا" به صورت ستون سنگی منشوری شکل هستند که سطح مقطع مربعی دارند و در انتهای آنها نیز همیشه هرم وجود دارد. بنابر این بناهایی که ویژگیهای مذکور را نداشته باشند , Obelisk محسوب نمی شوند.


اگر علاقمند بودید این بحث را ادامه می دهیم!نوع مطلب : مذهبی، سیاسی، 
برچسب ها :
سه شنبه 10 خرداد 1390
فراماسونری: دجال آخرالزمان


می توان گفت این سؤالی است که افراد بسیاری قادر به پاسخ دادن  نیستند  و  یا اطلاعات دقیقی در این رابطه ندارند. این در حالی است که این تشکیلات و اعضای آن، نقش مهمی در تاریخ داشته اند و شناخت این  تشکیلات،  برای  ما  مسلمانان امری لازم و ضروری است.

کلمه ی  ماسون (mason  یعنی  بنّا،  فراماسون (Freemason یعنی  بنّای  آزاد. ماسونری  یک تشکیلات منظم جهانی است که بر  ارکان  دولت های  جهان  و  اکثر وجوه زندگی سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جوامع، سلطه یافته است و  بسیار  هم آزادانه عمل می کند.  کسی  که  عضو  فراماسونری  است،  ماسون یا  فراماسون نامیده می شود. ساختمانی که مرکز  فعالیت  ماسونهاست  لژ  نام  دارد.  یکی  از بزرگترین اهداف گروه های ماسونی این است که زمینه را برای حکومت فردی از بین ماسون ها با عنوان نمادین ضد مسیح (Antichrist  = دجال)، یا  به  تعبیر  بعضی  از گروه های ماسونی، فرعون جدید (New Pharaoh) آماده کنند. فراماسونری جمعیتی سرّی است که کسی به راحتی نمی تواند در حریم آن نفوذ کند و اگر هم راه یافت، مکلف است اسرار آن را مکتوم نگه دارد؛ اما با این وجود،  کسانی توانستند به حریم آن نفوذ کنند و به اسناد و مدارک مهمی دست یابند و  موفق  به  کشف  و  افشای اسرار آنها شوند. همه ی این افراد متفق الرأی  هستند  که:   «مسئله  یک  توطئه است که این توطئه از اواخر قرن هجدهم آغاز شده و تا به امروز هم با موفقیت تمام ادامه دارد و هدف نهائی آن ایجاد یک حکومت جهانی «شیطانی» است و برای پیاده کردن آن در سراسر عالم، به یک مبارزه وسیع و بی امان دست زده اند.» 

 

کتاب «کمیته 300 کانون توطئه های جهانی» نوشته ی دکتر جان – کولمن،  در  این زمینه  چنین  می گوید:  « دلیل  موجودیت  نظامهای  پنهانی   مانند   سلحشوران اورشیلم،  سنت جان  و  مردان  میزگرد  و  گروه میلنر  و  سایر  اجتماعات   مخفی (ماسونی) چه می تواند باشد؟ اینان، بخشی از  زنجیره ی  گسترده ی فرماندهی سلطه گری  جهانی  را  تشکیل  می دهند   که   از   باشگاه  رم ،    سازمان  ناتو، مؤسسه ی سلطنتی  امور  بین المللی   تا   سرسلسله ی   توطئه گران،   یعنی کمیته ی 300، امتداد دارد. این افراد و گروه ها به این اجتماعات پنهان  و  اسرار آمیز نیاز دارند، چرا که اعمالشان شیطانی است و بایستی از چشم جهانیان به دور بماند. » 

شکل استفاده در معماری و گرافیک :

هرم در معماری کاربرد زیادی دارد ، اما هر هرمی هرم ماسونی نیست!

هر م در معماری ماسونی به شکل هرم با رأس جدا و یا هرم با رأس نورانی نشان داده میشود .

در گرافیک (خصوصاً طراحی آرمهای ماسونی) کاربرد فراوان دارد .

برای مثال با دو تصویر زیر مربوط میشوند به هتل لوکسور در آمریکا (تصویر اول) و دوطرح ماسونی برای ساخت ساختمانهایی در دبی (تصویر دوم) ان طرحها کاملاً ماسونی هستند :


یک خواننده ی آمریکایی که شکل مثلث جهانبین را با دستان خود ترسیم کرده و چشم خودش را در راس مثلث قرار داده:
نوع مطلب : وقایع اتفاقیه، روزنوشت، 
برچسب ها :


( کل صفحات : 2 )    1   2   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات