احساسات نامحسوس
من به یک احساس خالی دلخوشم ... من به گل های خیالی دلخوشم
درباره وبلاگ


بنده شخصی مقید به اصول و مبانی شرع مقدس اسلام و درون گرا و ماخوذ به حیا هستم و سعادت دنیا و آخرت را در داشتن روابط اجتماعی صحیح و سالم می دانم و ارتباط دیجیتالی هم یکی از همین روابط است و ارتباط در فضای مجازی را انتخاب کردم برای پیدا کردن دوستان جدید و از دست ندادن دوستان قدیم.
بسم الله!

مدیر وبلاگ : داود نوروزی
نویسندگان
نظرسنجی
چگونه به وبلاگ احساسات نامحسوس رسیدید؟

ماه مهمانی خدا و بهار معنویت و بهار قرآن و بهار دل ها داره نزدیک میشه، یا نه بهتر بگم ما داریم به رمضان نزدیک میشیم ماه میهمونی خدا .... آماده اید که ...
تقدیم شما ...


نوع مطلب : مذهبی، 
برچسب ها : بهار دل ها، ماه رمضان،
بأی ذنبٍ ... ؟؟!

گاهی که در اخبار شاهد برخی رویداد های منفی جامعه از قبیل مزاحمت برای نوامیس ، ضرب و جرح ، زورگیری یا مسائلی از این دست بودم  تصور هم نمی کردم که روزی این مسائل برای یکی از دوستان و نزدیکان خودم  اتفاق بیافتد !


خلاصه ماجرا این است که شب نیمه شعبان دوست خوبم علی خلیلی ( طلبه جوان و فعال فرهنگی در کانون فرهنگی بهشت و موسسه فرهنگی دینی نور معرفت ) بعد از اتمام کار خود در ایستگاه صلواتی هیئت سائلین ثامن الحجج (ع) در منطقه تهران پارس به همراه جمعی از دانش آموزان خود راهی منزل می شود . در راه با چند جوان شرور مواجه می شوند که در شلوغی های مراسمات جشن و ... قصد ایجاد مزاحمت برای چند خانم (که پوشش و ضواهر آنها خوب و قابل قبول بوده ) را دارند . علی برای جلوگیری از این اتفاق و دفاع از خانم ها وارد ماجرا می شود و با تذکر شفاهی به مزاحمان قصد خاتمه دادن به مسئله را دارد که این اراذل و اوباش به او و نوجوانان همراهش حمله می کنند و علی را از ناحیه شاهرگ مورد اصابت چاقو قرار می دهند و از محل متواری می شوند .

تا اینجای قضیه رو می تونستید از سایت موسسه فرهنگی دینی نور معرفت و خبرگزاری های فارس و صراط و جهان و ... بخونید . اما نکات تاسف برانگیز ماجرا از اینجا شروع می شه که به دلیل برخی مصلحت اندیشی های نابجای مسئولین خبری و ... تا بحال روش سرپوش گذاشته شده .

بنده چون از نزدیک شاهد این وقایع بودم و همچنین بدلیل اینکه فکر نمیکنم با سرپوش گذاشتن روی اشتباهات یک عده افراد بی لیاقت کاری از پیش ببریم قصد دارم به افشای بعضی واقعیت های این ماجرا که در هیچ خبرگزاری گفته نخواهد شد بپردازم . تا زمانی که افراد بی لیاقتی که بر بعضی پست های نظام تکیه زده اند مطمئن باشند که آبروی آنها در رسانه ها حفظ خواهد شد تلاش مسئولین دیگر نظام هم که دلسوزانه کار می کنند به جایی نخواهد رسید . امروز دوره ای که خیال می کردند آبروی نظام به آبروی افراد وابسته است گذشته است .

1 - پیکر نیمه جان علی خلیلی به دلیل اینکه هیچ بیمارستانی حاضر نشد آمبولانسی را برای بردن او اعزام کند در حالیکه از ناحیه شاهرگ خونریزی داشته 30 دقیقه روی زمین ماند و بعد از اینکه همراهان از آمدن آمبولانس ناامید شدند با خودروی شخصی به بیمارستان تهران پارس رسانده شد.

2 - در بیمارستان تهران‌پارس پس از اتصال دستگاه تنفس مصنوعی به وی، به دلیل نبود امکانات جراحی عروق در این بیمارستان، قرار شد وی را به یک بیمارستان دیگر اعزام کنند. با تاسف بسیار شاهد بودیم که تا ساعت 4 بامداد با 14 بیمارستان بزرگ تهران تماس گرفته شد (از جمله یمارستان‌های رسول اکرم(ص)، امام حسین(ع)، شهدای تجریش، امام سجاد(ع) ، بقیه‌الله ، تهران کلینیک ، سینا ، میلاد ، الغدیر، طالقانی ، لاله، امام خمینی، جماران و پارسیان ) و هیچکدام حاضر به پذیرش علی نشدند . بعضی از این بیمارستان ها به ما گفتند : " در صورت پذیرش این بیمار آمار فوت ما بالا می رود به همین دلیل از پذیرش او معذوریم! "

مطمناً تصور این لحظات برای هر انسانی دردناک است که یک عده به اصطلاح پزشک با ابراز بی شرمانه این دلیل از پذیرش نزدیک ترین عزیز تو در بیمارستان دولتی (که تمام هزینه هایش را همین مردم تامین می کنند) جلوگیری کنند . مگر نه اینکه پزشکان وظیفه دارند تا آخرین لحظه قبل از مرگ برای نجات یک بیمار تلاش کنند ؟ وقتی یک پزشک قبل از هیچ تلاشی به شما بگوید بیمارتان از همین الان مرده به حساب می آید آیا می توان او را باز هم یک پزشک دانست ؟ آیا اصلا می توان این فرد را یک انسان نامید؟

و بیمارستان های دیگر فقط پذیرش را منوط به دریافت هزینه های هنگفت کردند و ... . و ما ماندیم و یک انسان که داشت روی دستمان پر پر می شد . تا اینکه ساعت 4 صبح بیمارستان خصوصی عرفان (در غرب تهران) قبول کرد  بعد از رفتن 5 میلیون تومان پول نقد علی را بستری کند .

3 - سهل انگاری و عدم همکاری نیروی انتظامی و کلانتری محل واقعه (کلانتری 126 و کلانتری 144) در ایجاد پرونده و پیگیری واقعه قابل توجه بود ! نیروی انتظامی و عده ای افراد ناشناس ( از جایی شاید شبیه وزارت اطلاعات ) دقیقا پس از رسانه ای شدن قضیه به بیمارستان آمده و در حالی که مادر علی را (که در شرایط بسیار بد روحی و عصبی قرار داشت ) دوره کرده بودند سعی داشتند از او اقرار بگیرند که قضیه هیچ ربطی به امر به معروف و نهی از منکر نداشته و این جوانان از دوران کودکی با علی خصومت شخصی داشته اند !!!!

این واقعا اسف بار است که نیروی انتظامی به جای پیگیری اصل ماجرا سعی در ماست مالی ماجرا دارد .

4 - تمام عکس ها و فیلم هایی که از مجروحیت علی و سرگردانی دوستان برای انتقال او به بیمارستان ها و لحظات بستری شدن او در بیمارستان عرفان داشتیم توقیف شد.

5 - پس از رسانه ای شدن مسئله دوستان محترم وزارت درمان در اقدامی سریع برای ماست مالی کردن قضیه ی سهل انگاری مسئولین بیمارستان های تهران در پذیرش علی اعلام کردند بیمارستان بقیة الله حاضر است بدون هیچ هزینه ای او را درمان کند .

6 - بعضی ها که در این میان موقعیت شخصی خود را در خطر دیدند با استفاده از رسانه هایی که تحت کنترل دارند سعی در تحریف قضیه داشتند . اگر سایت های بزرگی مثل خبرگزاری فارس که پوشش خبری مناسبی از این قضیه داشتند و واقعیت ها را بازتاب می دادند ،وجود نداشتند بعضی ها قضیه را در همان نتفه خفه می کردند . مثلا سعی کردند که در یکی از سایت های خبری اعلام کنند که تذکر به دلیل مزاحمت برای نوامیس نبوده و برای صدای ضبط ماشین بوده!!! (شما خودتان قضاوت کنید از این تحریف چه کسی سود می برد؟ )

7 - گزارشی از واقعیت های این پرونده در باشگاه خبرنگاران جوان تهیه شد که در خبر 20:30 پخش شود که به دلیل مصلحت اندیشی عده ای از دوستان حذف شد .

8 - و دردناک ترین بخش ماجرا اینکه خانواده و دوستان ضاربین (که دستگیر شده اند ) در طی تماس های تهدید آمیز با خانواده علی اعلام کرده اند که در صورتی که رضایت ندهند به بقیه اعضای خانواده علی هم رحم نخواهند کرد و آنها هم در امان نخواهند بود .

***

کلام آخر با مقتدایمان حضرت ولی عصر (عج) و نایب بر حقش امام خامنه ای است

 ما و همه مجاهدان عرصه فرهنگی همچون علی خلیلی ، سربازانی کوچک در راه اعتلای اسلام عزیز هستیم و حتی اگر کسی نیاید، فراوانند جان برکفانی که دریا دریا خونشان را نثار کلمه به کلمه و حرف به حرف جاری از لسان گهربارتان کنند. به قول سید شهیدان اهل قلم: مگر نه آنکه گردنها را باریک آفریده اند تا در مقتل کربلای عشق آسانتر بریده شود؟ باشد تا دستگاههای فرهنگی بیدار شوند و عرصه فرهنگ را جولانگاه خار و خسان ابتذال نکنند و دستگاههای انتظامی هشیار شوند و در راه انجام وظیفه، اهمال به خود راه ندهند که حق وعده داده است :

ان الله یدافع عن الذین آمنوا ان الله لا یحب کل خوان کفور

منبع این پستنوع مطلب : وقایع اتفاقیه، 
برچسب ها : طلبه شجاع، افشاگری همراه علی خلیلی،
پس از اینکه این طلبه جوان به همراه دوستانش از سوی این افراد كه حدود 6 نفر بودند مورد حمله قرار گرفت به بیمارستان عرفان منتقل شد و ساعت 5 صبح مورد جراحی قرار گرفت و در حال حاضر نیز بیهوش بوده و به گفته پزشكان احتمال دارد به خاطر خونریزی شدید و نرسیدن خون به مغز دچار ضایعه مغزی شود.
نیمه‌ شب گذشته سرنشینان یك خودروی پراید برای چند خانم جوان در چهارراه سیدالشهدا واقع در بلوار پروین تهرانپارس مزاحمت ایجاد کردند كه با اعتراض چند تن از جوانان محل مواجه شده و اقدام به ضرب و جرح آنان کردند.

به گزارش «تابناک»، در جریان این درگیری، حجةالاسلام «علی خلیلی» طلبه جوانی كه با دو نوجوان همراهش به رفتار ناشایست سرنشینان پراید و موتورسیكلتی كه همراه آنها بود، اعتراض كرد، از سوی یكی از آنها و از ناحیه شاهرگ گردن مورد اصابت چاقو قرار گرفت و به شدت مجروح شد.

 

علی خلیلی در نوجوانی
 

بنابر این گزارش، پس از اینکه این طلبه جوان به همراه دوستانش از سوی این افراد كه حدود 6 نفر بودند مورد حمله قرار گرفت به بیمارستان عرفان منتقل شد و ساعت 5 صبح مورد جراحی قرار گرفت و در حال حاضر نیز بیهوش بوده و به گفته پزشكان احتمال دارد به خاطر خونریزی شدید و نرسیدن خون به مغز دچار ضایعه مغزی شود.

بنابر اظهارات دوستان این طلبه فداکار، شماره پلاك خودروی مذکور شناسایی شده و در اختیار ماموران انتظامی قرار گرفته است.

گفتنی است این طلبه جوان كه در حوزه علمیه ازگل مشغول تحصیل است از مراسم جشن نیمه شعبان به سمت منزل راهی بود و می‌خواست كه 2 نفر از دانش‌آموزان نوجوان را تا خانه‌هایشان همراهی كند.

 

علی خلیلی در جمع دانش آموزان و دوستان هم محلی
 

در همین باره یکی از نزدیکان حجةالاسلام خلیلی، گفت: از ساعت 12 تا 4 بامداد هیچ بیمارستان دولتی حاضر به پذیرش وی نشد و بنابر اظهار پزشکان، به دلیل همین تأخیر در عمل جراحی احتمال ضایعه مغزی وجود دارد.

همچنین یکی از دوستان علی خلیلی، با بیان اینکه اورژانس 30 دقیقه پس از حادثه به محل رسیده است، عنوان کرد؛ هیچ بیمارستانی حاضر به پذیرش طلبه مجروح نبود و یک بیمارستان هم پذیرش را منوط به دریافت 6 میلیون تومان کرد!

 

علی خلیلی در بیمارستان
 

این عضو پایگاه بسیج منطقه نارمک در خصوص وضعیت پذیرش این طلبه جوان در بیمارستان‌ها گفت: متأسفانه پیکر نیمه‌جان علی خلیلی حدود 30 دقیقه بر روی زمین مانده بود که در نهایت با یک خودروی پراید به بیمارستان تهران‌پارس رسانده شد و پس از اتصال دستگاه تنفس مصنوعی به وی، به دلیل نبود امکانات جراحی عروق در این بیمارستان، قرار شد وی را به یک بیمارستان دیگر اعزام کنند.

وی ادامه داد: بیمارستان‌های «رسول اکرم، امام حسین، شهدای تجریش، سجاد و پارسیان» نیز حاضر به پذیرش وی نشده و با توجه به اینکه وضعیت هوشیاری وی در وضعیت 3 از 15 ـ کمای عمیق ـ بود، تنها اعلام کردند می‌توانیم در صورت فوت وی، برایش گواهی فوت صادر کنیم!

 

علی خلیلی در میان گروهی از دانش آموزان محل
 

وی افزود: تنها یک بیمارستان، آن هم در ازای دریافت 6 میلیون تومان پیش پرداخت، حاضر به پذیرش این طلبه شد که تهیه این مبلغ در ساعت 4 بامداد بسیار دشوار بود که خوشبختانه به همراهی دوستان و آشنایان وی، این مبلغ تهیه و در اختیار بیمارستان قرار گرفت که با پذیرش وی در ساعت 5 صبح عمل جراحی صورت گرفت. 


خبر تکمیلی 

ضاربان طلبه ناهی از منكر شناسایی و دستگیر شدند

 با اقدام فوری مأموران پلیس اطلاعات و امنیت تهران بزرگ ضاربان حجةالاسلام علی خلیلی طلبه ناهی از منكر شناسایی و دستگیر شدند.

مركز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در اطلاعیه ای در خصوص آخرین وضعیت پرونده حمله افراد شرور به یك طلبه جوان اعلام كرد: طی حادثه درگیری شب گذشته در حوزه كلانتری 144 جوادیه تهران‌پارس، رسیدگی به این پرونده سریعاً در دستور كار مأموران پلیس اطلاعات و امنیت فرماندهی انتظامی تهران بزرگ قرار گرفت.

 

علی خلیلی در میان جمعی از دانش آموزان محل
 

این اطلاعیه می افزاید: در ادامه، مأموران با سلسله اقدامات اطلاعاتی و پلیسی و همچنین شناسایی متهمان موفق شدند افراد درگیر با آقای خلیلی را دستگیر كنند.

خبر تکمیلی 

لحظاتی پیش در بیمارستان عرفان، حجةالاسلام والمسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران از حجةالاسلام خلیلی ـ شاگرد خود در مدرسه علمیه ازگل ـ عیادت کرد و ضمن صحبت با خانواده وی در جریان جزئیات حادثه و اقدامات پزشكی انجام شده برای سلامتی وی قرار گرفت.

 

 

وی با ابراز امیدواری نسبت به بهبود حال این طلبه فداکار تاكید كرد: برای رسیدگی قضایی به این موضوع، از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم كرد.

 

 

گفتنی است پس از این دیدار، یاوری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی نیز در بیمارستان عرفان از خلیلی عیادت كرد.
 نوع مطلب : وقایع اتفاقیه، 
برچسب ها : علی خلیلی، طلبه شجاع چاقو خورد، سومین ناهی منکر چاقو خورد، آیة الله صدیقی، فیلم پیکر خونین علی خلیلی،


اگر به جای آدمک ها آدم ها بودند!!!!!!


نوع مطلب : وقایع اتفاقیه، 
برچسب ها : تصادف، مرگبار،

بازگشت همه به سوی اوست

حجت الاسلام و المسلمین  محمد مهدی مهندسی استاد دوست داشتنی اخلاق در سن پنجاه و هشت سالگی بر اثر عارضه قلبی به دیار حق پیوست


حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی مهندسی کارشناس مذهبی رسانه ملی و رادیو معارف و عضو هیات مدیره مجمع عالی حکمت اسلامی ساعاتی پیش بر اثر سکته قلبی در بیمارستان کسری تهران دار فانی را وادع گفت.

به گزارش خبر رادیو معارف، حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی مهندسی ساعتی قبل در تهران به سوی جایگاه ابدی پرواز کرد.

مرحوم مهندسی متولد 1332 در شهرستان آباده بود که از محضر اساتید برجسته مانند حضرات آیات حسن زاده آملی، شیخ جواد تبریزی، انصاری شیرازی، جوادی آملی و مشکینی بهره برد.

از ایشان مجموعه های صوتی و تصویری فراوانی در حوزه عرفان نظری، شرح زیارت جامعه، شرح چهل حدیث امام، شرح جنود عقل و جهل و عرفان عملی بر جای مانده است که از آغاز فعالیت رادیو معارف بارها این مباحث را برای شنوندگان این رادیو بیان کرد.

 این ضایعه غمبار را به خانواده و دوست داران مرحوم حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی مهندسی تسلیت گفته و برای آن مرحوم علو درجات را از درگاه خداوند منان مسئلت می کنیم.

بیوگرافی مختصر

حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی مهندسی 
متولد: 1332
محل تولد : آباده 
تحصیلات :خارج فقه و اصول 
اساتید برجسته : حضرات آیات حسن زاده آملی ، شیخ جواد تبریزی ، انصاری شیرازی ، جوادی آملی و مشکینی 
آثار و تالیفات : از ایشان مجموعه های صوتی و تصویری فراوانی در حوزه عرفان نظری ، شرح زیارت جامعه ، شرح چهل حدیث امام ، شرح جنود عقل و جهل و عرفان عملی وجود دارد .
زمان حضور در برنامه سمت خدا : از زمستان 1388 تا تابستان 1389 و مجددا از زمستان 1389 تا کنون 

برای شادی روحش صلواتنوع مطلب : وقایع اتفاقیه، 
برچسب ها : حجت الاسلام مهندسی، سمت خدا، آباده، کارشناس مذهبی،
یا مهدی ادرکنا

آن شب قدری که گویند اهل خلوت امشب است     یا رب این تاثیر دولت در کدامین کوکب است 


   تا بگیسوی تو دست ناسزایان کم رسد                    هر دلی از حلقه ای در ذکر یارب یاربست


فضیلت شب نیمه شعبان

امام محمد باقر (ع) :

شب نیمه ی شعبان افضل شب ها بعد از لیلة القدر است، سعی و کوشش کنید در تقرب جستن به سوی خدای تعالی در آن شب؛ و آن شبی است که قرار داده است حق تعالی آن را برای ما به مقابل آن که قرار داده شب قدر را برای پیامبر (ص) .

حافظ هم در آن غزل به همین حدیث اشاره دارد.

و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین   قصص 5

و لقد کتبنا فی الزبور من بعد الذکر ان الارض یرثها عبادی الصالحون     انبیاء 105

امام محمد باقر (ع) : 

هم اصحاب المهدی فی آخر الزمان و یدل علی ذلک ما رواه الخاص و العام عن النبی ص انه قال:  لو لم یبق من الدنیا الا یوم واحد لطول الله ذلک الیوم حتی یبعث رجلاً صالحاً من اهل بیتی یملا الارض عدلاً و قسطاً کما قد ملئت ظلماً و جوراً.

ترجمه حدیث:

و آن بندگان صالح در آیه ی 105 انبیاء اصحاب حضرت مهدی در آخر الزمان هستند و بر این مطلب دلالت دارد آنچه را که شیعیان و اهل سنت از پیامبر ص نقل کرده اند :  اگر از دنیا باقی نمانده جز یک روز خداوند آن یک روز را آنقدر طولانی قرار می دهد تا این که مرد صالحی از اهل بیت من مبعوث می شود و زمین را پر از عدل و داد کند همانطور که پر از ظلم و جور شده است .


اما! این همه بشارت باعث نشود که ما دشمنان مان را کوچک بدانیم ...

و بزرگی خدای ما باعث نشود که از دشمنان غافل بشویم و آنها را کوچک بدانیم ...

دشمنان ما خیلی کارهای بزرگی بر علیه ما انجام داده و می دهند ...

از هر راهی هم استفاده می کنند؛ ماهواره، اینترنت، هالیوود، معماری ...

یکی از زبان های تبلیغ آنها معماری است که فراماسونرها زبان معماری را برای تبلیغ انتخاب کرده اند،در هر جایی اگر نشان دین باشد آنها هم یک نشان هرم ماسونی که ضد دین و ضد مسیحیت است ایجاد می کنند ...

در تهران یک کلیسا ساخته شده که گنبد دارد و دقیقاً در برابر آن یک هرم ماسونی ساخته اند که ضد کلیسا و مسیحیت است و معلوم هم نیست که مسئولان در کجا و در چه کاری هستند ...

کوتاه سخن این که ما هم باید زمینه را برای ظهور منجی عالم بشریت آماده کنیم و از خودمان شروع کنیم ...

و غلبه ما بر دشمنان ما هم از باب : " کم من فئة قلیلة غلبت فئة کثیرة باذن الله و الله مع الصابرین " است.

خلاصه بشارت ها را با هشدار ها ببینیم ...

والسلام


نوع مطلب : وقایع اتفاقیه، مذهبی، 
برچسب ها : نیمه شعبان، امام زمان، لیلة القدر، اصحاب مهدی،

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic